Agenda
Nieuwe pop-UP productie in Nieuwe Niedorp: Gezichten en verhalen van De Trambaan
Hou jij van tekenen, schilderen of schrijven? In ons nieuwste pop-UP project krijg je de kans om mee te doen aan een bijzonder project in zorgcentrum De Trambaan. Samen met andere jonge makers werk je aan een unieke expositie, waarin beeld en tekst samenkomen. Deelname is helemaal gratis!
Je kunt kiezen uit twee creatieve routes: raamportretten schilderen of raamportretten schrijven. In beide gevallen werk je samen met een professionele kunstenaar en maak je kennis met bewoners, vrijwilligers en medewerkers van De Trambaan. Hun verhalen en gezichten vormen de basis van jouw werk, dat uiteindelijk te zien is op de ramen van het zorgcentrum.
Raamportretten schilderen
Hou jij van tekenen en schilderen? Dan is dit jouw kans om op groot formaat te werken. Onder begeleiding van kunstenaar Inge Koetzier van Hooff leer je hoe je een indrukwekkend portret maakt.
Je start met een ateliersessie waarin je oefent met tekenen op groot formaat. Daarna ga je aan de slag op locatie en schilder je een portret van een bewoner, vrijwilliger of medewerker op de ramen van De Trambaan. Jouw werk wordt onderdeel van een bijzondere expositie, samen met teksten van jonge schrijvers.
Praktische informatie
Iedereen die op het voortgezet onderwijs zit, kan gratis meedoen. Je kiest een van de volgende mogelijkheden:
- Vrijdag 19 juni 15:30 – 17:00 (atelier, Wieringerwaard) + vrijdag 26 juni 10:00 – 12:00 (raamtekenen, Nieuwe Niedorp)
- Vrijdag 19 juni 15:30 – 17:00 (atelier, Wieringerwaard) + vrijdag 26 juni 12:30 – 14:30 (raamtekenen, Nieuwe Niedorp)
- Zaterdag 20 juni 15:30 – 17:00 (atelier, Wieringerwaard) + vrijdag 26 juni 10:00 – 12:00 (raamtekenen, Nieuwe Niedorp)
- Zaterdag 20 juni 15:30 – 17:00 (atelier, Wieringerwaard) + vrijdag 26 juni 12:30 – 14:30 (raamtekenen, Nieuwe Niedorp)
De expositie wordt geopend op vrijdag 26 juni om 14:30.
Aanmelden
Er is beperkt plek en aanmeldingen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. Kies de mogelijkheid die jou het beste uitkomt en meld je snel aan!
Ja, ik wil meedoen met raamportretten maken!
Schrijven: Verhalen van De Trambaan
Schrijf jij graag en ben je nieuwsgierig naar de verhalen van anderen? Dan kun je meedoen als jonge schrijver. Samen met schrijver Marion van de Coolwijk ga je in gesprek met een bewoner, vrijwilliger of medewerker van De Trambaan.
Je begint met een ateliersessie waarin je verschillende schrijftechnieken leert en het interview voorbereidt. Daarna neem je het interview af (met begeleiding) en werk je jouw tekst uit tot een creatief portret. In vervolgsessies schaaf je je tekst bij en lees je deze voor in het atelier. Jouw tekst wordt samen met de geschilderde portretten tentoongesteld.
Praktische informatie
Iedereen die op het voortgezet onderwijs zit, kan gratis meedoen. Je kunt kiezen uit deze data:
Mogelijkheid 1:
Maandag 4 mei 15:00 – 17:00 (atelier, Winkel)
Dinsdag 12 mei 15:00 – 17:00 (interview, Nieuwe Niedorp)
Maandag 1 juni 15:30 – 17:00 (atelier, Winkel)
Maandag 8 juni 15:30 – 17:00 (atelier, Winkel)
Mogelijkheid 2:
Maandag 4 mei 15:00 – 17:00 (atelier, Winkel)
Dinsdag 19 mei 15:00 – 17:00 (interview, Nieuwe Niedorp)
Dinsdag 2 juni 15:30 – 17:00 (atelier, Winkel)
Maandag 8 juni 15:30 – 17:00 (atelier, Winkel)
De interviews duren maximaal 50 minuten. Het exacte tijdstip hoor je vooraf.
De expositie wordt geopend op vrijdag 26 juni om 14:30.
Aanmelden
Er is beperkt plek en aanmeldingen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. Kies de data die jou het beste uitkomen en meld je snel aan!