|
SENIOREN DOEN MEE AAN VERTELTHEATER Na een succesvolle reeks lessen en een prachtige voorstellingen van het project Senioren Verteltheater in De Schooten, in de wijk Nieuw Den Helder en in de wijk Centrum, is het nu de beurt aan senioren uit Julianadorp. Het project heeft de illustere naam ‘Onvoltooid Verleden Tijd’ gekregen.
Het project vindt afwisselend plaats in diverse wijken van Den Helder. Uiteindelijk komen later alle verhalen uit de diverse wijken samen. In Juliananorp start de serie van twaalf bijeenkomsten en een voorstelling op maandagmorgen 14 oktober. De bijeenkomsten worden gegeven in het Wijksteunpunt Plus. Docente is Anneke Berghuis. Theaterassistent is Karin Somers. De bijeenkomsten zijn opgebouwd rondom thema’s. Zo kan het zijn, dat Anneke koffers meeneemt als uitgangspunt voor het begin van de verhalen. In de Schooten stond de Deur centraal. Welke deur opent zich en welke sluit zich juist? In Nieuw Den Helder was het thema ‘Huis’. In de groep Centrum speelden beroepen en jeugdherinneringen een rol. Met elkaar worden de verhalen uitgewisseld en omgezet in een verteltheater. Het publiek, dat uiteindelijk komt kijken, krijgt een selectie van de verhalen te horen en deze worden dan zo voorgedragen en verteld, dat muziek, decor en attributen het verhaal ondersteunen. De groep senioren heeft samen met docente Anneke Berghuis veel plezier in deze bijeenkomsten en de uitvoering daarvan. Het hele project wordt mogelijk gemaakt door financiële steun van het VSB Fonds, het Sluyterman van Loo Fonds, het SKAN Fonds, het RCOAK en een anoniem fonds. Doordat diverse subsidies zijn verkregen, kunnen de deelnamekosten laag blijven. Deelname kost € 36 voor twaalf bijeenkomsten en de uitvoering. Wil men het eerst even bekijken en dan pas tot deelname beslissen, dan is de eerste bijeenkomst daar geschikt voor. Heel leuk met een uitvoering is, dat jongere generaties de verhalen van opa’s en oma’s horen. Ook worden de verhalen vastgelegd op schrift en op DVD. Belangrijk om dingen door te geven aan volgende generaties. Heeft men er zin in gekregen, dan kan men komen naar het Wijkcentrum Plus aan de Boterzwin 3476. De inloop is van kwart voor tien tot tien uur en de bijeenkomst zelf duurt van tien tot twaalf uur. Dat lijkt lang, maar de tijd vliegt! Omdat het zo leuk en boeiend is. Voor meer informatie kan men bellen naar Triade: tel. 0223-537200.
PS de eerste bijeenkomst is op vrijdagmorgen 14 oktober van 10.00-12.00 uur. Als men wil deelnemen, komen er nog 11 data bij, ook op de maandagmorgen. Die worden in overleg met de deelnemers afgesproken. Ook de presentatie wordt in overleg bepaald.
|